B40C800DM/45 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    B40C800DM/45
  • Производитель
    Vishay Intertechnology
  • Описание
    Vishay Intertechnology B40C800DM/45 Mfr Package Description: PLASTIC, CASE DFM, 4 PIN Package Shape: RECTANGULAR Package Style: IN-LINE Terminal Form: THROUGH-HOLE Terminal Finish: TIN LEAD Terminal Position: DUAL Number of Terminals: 4 Package Body Material: PLASTIC/EPOXY Configuration: BRIDGE, 4 ELEMENTS Number of Elements: 4 Diode Element Material: SILICON Diode Type: BRIDGE RECTIFIER DIODE Number of Phases: 1 Breakdown Voltage-Min: 65 V Average Output Current-Max: 0.9000 A Rep Pk Reverse Voltage-Max: 65 V Non-rep Pk Forward Current-Max: 45 A